“A világ egyik legnehezebb nyelvének megtanulására vállalkozni óriási kihívás. Remélem, a macedóniai magyar közösség sikerrel veszi az akadályokat, és a nyelv elsajátítása mellett identitásukban is megerősödnek.” /Per aspera ad astra/
A vajdasági Nagykikindán születtem és ott is nőttem fel. Szerb környezetben, mégis magyar közösségben. A magyar nyelvű óvoda és általános iskola mellett kiskoromtól fontos szerepet játszott az életemben a helyi magyar művelődési egyesület, ahol a magyar népzenével, hagyományokkal ismerkedtem meg, valamint a római katolikus templom, ahol pedig a vallás mellett a magyar történelem nagyjairól is tanulhattunk.
Tanulmányaimat az ELTE Bölcsészettudományi Karán történelem-finn szakon végeztem, mégis újságíróként dolgoztam az elmúlt tíz évben. A szabadkai székhelyű Pannon RTV-nél végzett munkámat nem csak azért tartottam fontosnak, mert a vajdasági magyarokat (is) érintő dolgokról tájékoztattuk a vajdasági magyarságot, hanem azért is, mert a Pannon RTV mindezt az anyanyelvünkön, magyarul teszi.
Szórványmagyarságban nőttem fel, így pontosan tudom, mennyit jelentett nekem, és sokunknak az, hogy volt egy egyesület, ahol összegyűlhetett a város magyarsága, ahol magyarul beszélhettünk, ahol olyan rendezvényeken vehettünk részt, mint amilyen a farsang vagy a ballagás, és ahol minden évben megemlékeztünk a magyar történelem jeles napjairól.
Ugyanakkor megtanultam a békés együttélést is más nemzetekkel. Saját nyelvünk és kultúránk ápolása mellett a többségi nemzet és más nemzetek hagyományait, ünnepeit és nyelvét is megismertük. Ez a környezet nyitottságra, toleranciára és elfogadásra nevelt.
A Kőrösi Csoma Sándor Programra először jelentkezem. Remélem, hogy az elmúlt évek tapasztalataival felvértezve hasznos tagja tudok lenni a diaszpóra magyarságának, és munkámmal segíteni tudom a szkopjei magyarok identitás- és értékmegőrző tevékenységét.