A megmérettetésen kimagasló teljesítmények születtek: sok diák hosszú, olykor nehéz szövegű verseket adott elő hibátlanul, mély átéléssel. A zsűrit különösen lenyűgözte a gyermekek színpadi jelenléte – több kis versmondó magabiztos fellépésével és természetes előadásmódjával valódi irodalmi élményt nyújtott.
Dicséret illeti azokat a tanulókat is, akiknek a magyar nyelv használata nagyobb kihívást jelent a mindennapokban. Ők is ügyesen helytálltak, bátor részvételük pedig különösen értékes példát mutatott a közösség számára arról, hogy a magyar nyelv szeretete és ápolása határokon, nyelvi szinteken túl is lehetséges.
Az eseményt Richards Imola, az iskola igazgatója nyitotta meg. Beszédében hangsúlyozta a verselés fontosságát a nyelvi és érzelmi nevelésben, valamint kiemelte a szülők szerepét abban, hogy a versek iránti szeretetet generációról generációra továbbadják.
A verseny zsűrijének tagjai voltak:
- Dudás Róbert, a Szeged Society tagja, amatőr színjátszó, aki a színpadi megjelenésre és az előadói technikára helyezte a hangsúlyt értékelésében;
- Horváth-Áncsán Noémi, a Cambridge-i Könyvmolyok Könyvklub elnöke, aki a szövegértés mélységét és az irodalmi átélést figyelte és,
- mint a Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíjasa, én is részt vettem - Richards Imolával közösen vezetjük az iskola versmondó körét.
A verseny végén minden résztvevő oklevelet és dicséretet kapott, valamint könyvjutalomban is részesültek. A rendezvény nemcsak az iskolásoknak, de a jelen lévő szülőknek és pedagógusoknak is emlékezetes, közösségépítő élmény volt.
Az iskola versmondó műhelye 2 éve működik. Az órákon és az iskolai események középpontjában a ritmus tanítása és a verselés áll. A gyerekek több sikeres fellépésen vannak túl (a nagy presztízsű József Attila - díj különdíjasa is iskolánk tanulója).
Könyvtárunk gazdag verseskötetekben és rendszeresen látunk vendégül költőket. Varró Dani nyitotta meg a könyvtárunkat az iskola 10 éves évfordulóján, június végén pedig Lackfi János lesz a vendégünk
A Magyar Iskola Cambridge ezzel a programmal is tovább erősíti küldetését: a magyar nyelv, irodalom és kultúra élő és értékes örökség, amelyet érdemes és szükséges megőrizni – versről versre, generációról generációra.