A napsütéses szombati nap több szempontból is különleges volt a frankfurti magyar közösségnek.
Napközben cserkésznapot tartottak, ahova két vendég is érkezett. Magyarországról dr. Szilágyi Péter nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkár, Düsseldorfból pedig Szilágyi Gergő főkonzul látogatta meg a közösséget. Rövid beszédükben kiemelték a cserkészet fontosságát a magyarságtudat megőrzésében, illetve megköszönték a szülők támogatását, mellyel segítik a fiatalokat a rendszeres alkalmakon való részvételben.
Az idősebb korosztálynak kihívást is tartogatott ez a nap, hiszen több órán át tartó vizsga keretében számoltak be tudásukról, mely vizsga sikeres teljesítése az egyik feltétele az őrsvezető képző táborban való részvételnek.
A cserkészet végéhez közeledve a nagy termet előkészítettük a táncházhoz, így a fiatalok a foglalkozások után egyből a tánctéren találhatták magukat. A helyszín adottságai miatt az esemény batyus jellegű volt: egy kisebb terembe előkészített asztalokra ki lehetett tenni az otthonról hozott enni- és innivalókat, ami jó lehetőséget adott a közös falatozásnak, beszélgetésnek.
A több közösségben, felületen meghirdetett esemény a frankfurti cserkészeken túl több helyről vonzott érdeklődőket, így például a heidelbergi Áfonyahegy Néptánccsoport is szép számmal képviseltette magát.
A Magyarországról érkező zenészek – Boldizsár József „Boldi”, Fekete Antal „Puma” és Bankó Sándor – 18 órakor kezdték el a zenélést. Először a táncházmozgalmat inspiráló táncrend, a széki volt terítéken, aminek a lépéseit Klement Nándor és Klementné Kecskeméti Beáta, a Cifra Tánccsoport vezetői mutatták meg a gyülekező résztvevőknek.
A tánc után cserkész játékok következtek, ahova a szülők is jókedvűen csatlakoztak. Ezt követően moldvai táncokat tanítottam, ami az egyszerű tánclépéseknek köszönhetően még a tapasztalatlanabb embereket is hamar sikerélményhez vezette.
A táncrendek között a táncház résztvevőit is köszöntötték a Magyarországról és Düsseldorfból érkezett vendégek, megköszönték, hogy egy ilyen jó hangulatú eseménybe kaphattak betekintést.
Az érdeklődők az est folyamán dunántúli, mezőségi és kalotaszegi táncokat tanulhattak még a Klement házaspártól, akik pedig már ismerték a táncokat, azok a zenekar előtt szabadon mulathattak.
A táncház körülbelül éjfélkor ért véget, ami után sok szorgos segítségnek hála hamar rendet tettünk a teremben.
Habár én nem voltam az öt évvel ezelőtti Cifra táncházban, ezért nincs viszonyítási alapom, de szerintem egy igazán jó hangulatú, baráti találkozásokban és táncban gazdag alkalom volt ez a minden bizonnyal folytatást is ígérő táncház.