A rendezvényre érkező kicsiket és nagyokat meleg tea, sütemény és puncs várta a friss fenyőágak illata mellett. A gyerekeknek szabadon lehetett válogatni a rengeteg dekorációs elemből, ez idő alatt a szülők is nyugodtan tudtak egymással beszélgetni. A hagyományos adventi koszorún három lila és egy rózsaszín gyertya található, melyek a hitet, a reményt, a szeretetet és az örömöt jelképezik. Habár a lila és rózsaszín színeket nem tartottuk meg, azért mindenki odafigyelt, hogy az egyik gyertya más legyen a másik háromhoz képest. Volt gömb, fenyőfa, rózsa és még sok más formájú méhviasz gyertya, amiből válogatni lehetett.
A koszorúkra friss fenyőágak, hatalmas masnik, szárított narancs, ánizs és fahéj, valamint egyéb karácsonyi díszek kerültek, amit csak az alkotni vágyó gyerekek, szülők és tanárok felhasználtak. A végeredmény számos gyönyörű koszorú lett, melyeket büszkén mutogatva távoztak a résztvevők. A koszorúk elkészítésében Szokai-Máthé Imola spirituális festő-designer segített. Az adventi díszek készítése mellett a programon jelenlévők megismerkedhettek Lendvai Andrea művészetterapeutával is, aki a színterápia világába kalauzolta el az érdeklődőket.
A programon részt vettek a testvérintézményi kapcsolat keretében a pilisi Gubányi Károly Általános Iskola pedagógusai is, akik meghallgattak egy rövid prezentációt az AMAPED-ről, majd pedig szabadon bekapcsolódhattak a programokba.