„Az ország java nem egyesek s nehány magányosak hasznán, hanem az egész virágzásán alapulhat.” (Széchenyi István)
Anyanyelvünk iránti érdeklődésemet elsősorban nagymamámnak köszönhetem, aki sokat mesélt egykori szeretett tanára, szülőfalum, Szentgál szülöttének, Lőrincze Lajos nyelvészprofesszor ízes nyelvhasználatáról. Visszaemlékezése alapján készített pályázatommal általános iskolásként I. helyezést érhettem el az országos Lőrincze Lajos Emlékversenyen. Magyar nyelv és irodalom szakos egyetemistaként szakdolgozatomban a kereszténység szókincsének nyelvtörténeti alakulásával foglalkoztam, művelődésszervező (tömegkommunikáció specializáció) szakosként pedig a szimbólum és a kultúra viszonyulását tanulmányoztam. Ma is ezek az értékek képezik fő érdeklődési köreimet.
2008 óta dolgozom az oktatás területén: a felsőoktatás, a köznevelés oktatásirányításában, továbbá e két szektor nemzetköziesítésében, melynek célja a magyar oktatás és képzés versenyképességének megőrzése, erősítése a 21. század követelményeinek megfelelően. Az eTwinning nemzetközi köznevelési program koordinátoraként magyar pedagógusoknak digitális eszközökkel támogatott oktatási technikákat és módszertant oktató képzésben végeztem tréneri munkát.
2019-ben ösztöndíjasként lehetőségem volt az ausztráliai Perthben, a helyi diaszpórában magyart tanítani, programokat szervezni, és a Perthi Magyar Hírek havilapot szerkeszteni. Tanításom során igyekeztem élmény alapú pedagógiai munkát végezni, játékosan, sok mozgással kísérni a közös munkát, és helyenként digitális eszközöket is alkalmazni. Remélem, hogy tapasztalatommal a melbourne-i magyaroknak is segítségére leszek mind a tanításban, mind a rendezvények megszervezésében, lebonyolításában!