A sokrétű előadói munka mellett a hagyományos kézművesség is érdekel.
Családi kötődésem okán a vidéki élet és a paraszti kultúra már gyermekkoromban sem volt ismeretlen számomra, és felnőve meghatározó lett identitásom és érdeklődési köröm kialakulásában is. Kamaszként kerültem kapcsolatba a hagyományőrző íjászattal, tulajdonképpen ekkor indultam el azon az úton, melyen a mai napig járok. Néprajz szakot végeztem a Debreceni Egyetemen, majd két évig egy vidéki magángyűjtemény muzeológusaként és múzeumpedagógusaként dolgoztam.
Már egyetemi éveim során is aktív közösség- és rendezvényszervezői feladatokat vállaltam magamra. Később, múzeumi munkám idején különféle hagyományőrző rendezvényeket szerveztem, így művelődésszervezői tevékenységek terén is tapasztalatot szereztem. Az elmúlt évtizedben tudatosan gyarapítottam ismereteimet és fejlesztettem azokat a képességeimet, amelyekkel a megszerzett tudást a lehető leghitelesebben és változatosabban tudom másoknak átadni. Hétköznapjaimban keskeny a határ a munka és a szabadidő között, a magyar népi kultúra kutatása és a hagyományőrző tevékenységek átszövik mindennapjaimat.
Már kisiskolás koromtól rendszeres résztvevője voltam mesemondó és szavalóversenyeknek, táncos és dramatikus előadásoknak, így felnőtt koromra magabiztos színpadi és előadói rutinra tettem szert. Tanultam néptáncot, tagja voltam középkori zenét játszó együttesnek, jó pár éve egy csángó zenekarban dobolok és táncházakat tartok, gólyalábon interaktív utcaszínházi előadásokat és vásári komédiákat vezényelek, kikiáltói és műsorvezetői feladatokat vállalok, illetve hagyományőrző vőfélyként is tevékenykedem. A jeles napokhoz kapcsolódó népi dramatikus játékok felelevenítésében szerzett tapasztalataimat már több közösségben is sikerrel kamatoztattam. Szerencsésnek érzem magam, mert ezekkel a tevékenységekkel nemcsak Magyarország különböző vidékeire, hanem a határon túli régiókba és Európa számos országába is eljuthattam.
Az előadói munka mellett a hagyományos kézművesség is érdekel, mind kutatói, mind alkotó szinten. Autodidakta módon ismerkedtem meg a különféle természetes anyagok felhasználási módjaival, majd népi játszóház vezetői végzettséget is szereztem. A kézműves foglalkozások mellett tanítottam már fiataloknak betlehemes játékot és néptáncot is.
A Kőrösi Csoma Sándor Program küldetését minden szempontból testhezállónak érzem. Bízom benne, hogy módom lesz képességeimet és tapasztalataimat maximálisan kamatoztatni, ezzel is segítem a számomra kijelölt külföldi magyar közösség identitásának nem csak megőrzését, de megerősítését is!