Nem elég tehetségesnek lenni, magyarnak is kell lenni. /Robert Capa/
Az ELTE néprajz szakán végeztem, ahonnan majd tíz évvel ezelőtt – a tanszéken első fecskeként– Erasmus ösztöndíjjal Észtországban, a Tartui Egyetemen tanulhattam. Itt találkoztam először a diaszpóra magyarságával, és olyan lelkes emberekkel, akik nem anyanyelvűként választották ennek a cseppet sem könnyű nyelvnek megtanulását. Meghatározó élmény volt számomra ez a szemeszter.
Az egyetem elvégzése után a fényképezés és a világhírű magyar fotóművészet iránti rajongásom egy csodás intézményig vezetett. A Magyar Fotográfusok Háza – Mai Manó Ház égisze alatt hosszú évekig számos kiállítást, rendezvényt és fesztivált szerveztem. Közben múzeumpedagógia vonalon képeztem magam tovább és részt vettem a 2014-ben nyílt Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ családi és gyermekprogramjainak lebonyolításában, valamint az oktató játékok tervezésében.
A Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíjasaként 2015-ben Torontóban segítettem a lelkes és fáradhatatlan kanadai magyar szervezetek munkáját. A Kanadai Magyar Kulturális Tanács keretén belül számtalan rendezvény és kulturális esemény szervezésében és létrehozásában vettem részt. Emellett az akkor újjáalakuló Magyar Élet magazin szerkesztőségének munkájában is aktív szerepet vállaltam.
Hazatértem után sem tévesztettem szem elől a külhoni magyarság életét. A Balassi Intézet sajtóreferenseként napi rálátásom volt a külföldi magyar intézetek elhivatott munkájára, és igyekeztem ezekről az itthoniakat is tájékoztatni. Jelenleg a Hagyományok Háza kulturális szervezőjeként dolgozom.
Szeptembertől ismét Torontóban folytatom a két éve megkezdett munkát. Remélem, hogy ezúttal is rengeteg lehetőséget kapok eddigi szakmai tapasztalataim kamatoztatására.