Lenyűgözőnek találom a határon túli magyarok mentalitását, példaértékűnek hazaszeretetüket és tudásukat.
Zemplénből származom, középiskolás éveimet a Sárospataki Református Kollégium Gimnáziumának falai közt töltöttem, és már ott ízelítőt kaptam a közösségek erejéből.
Közösségi tevékenységem jelentős részét a cserkészetben végeztem, ahova - a mozgalom jellegéből fakadóan - képességeimet és képzettségeimet könnyen beilleszkedtem. A tavalyi évben elvégeztem a trénerképzőt, és az ott szerzett ismereteket ismerkedés, közösségépítés és önismereti tréning formájában a gyakorlatban is kamatoztatni tudtam. Emellett a Debreceni Egyetem osztatlan tanárképzésének kémia-fizika szakos hallgatója vagyok. Az egyetemen tanult pedagógiai és pszichológiai ismeretem ideálisan kiegészítik szabadidőm ifjúsággal töltött ideját.
Cserkészvezetőként eltöltött tizenkét éves múltam alatt többféle, tíz és harminc év közötti korcsoporttal is foglalkoztam. A tábori keretmese során feleleveníthetjük egy-egy történelmi eseményünket, fontos korszakunkat, ezzel elmélyítve a tudást. Továbbá a rovásírás, a népdalok és néptáncok gyakorlása mind kitűnő lehetőség a hagyomány ápolására.
Munkám során több alkalommal dolgozhattam együtt külföldön élő magyarokkal, akik gyakran barátaimmá váltak. Lenyűgözőnek találom a határon túli magyarok mentalitását, példaértékűnek hazaszeretetüket és tudásukat.
Fontosnak tartom a helyi sajátosságokat, a lokálpatriotizmust is. Amint lehetőségem adódott, ötvözni tudtam szülőhelyemet (Sátoraljaújhely) és a környezetfizikai tudományos diákköri munkámat.
A Kőrösi Csoma Sándor Program keretén belül lehetőségem adódik majd a történelmi határainkon kívüli magyarság megismerésére és segítésére. Fantasztikus lehetőség ez bármely magyar fiatal számára!